כל מה שצריך לדעת על ארנבים
תרומה לארנבים
תרומה להצלת כלבים וחתולים
קוניפיק לארנבים
משחקים לארנבים
תרומה לארנבים
תרומה להצלת כלבים וחתולים
קוניפיק לארנבים
משחקים לארנבים
previous arrow
next arrow
סימנים שארנב בודד

סימנים שהארנב שלכם בודד וזקוק לחברה

ארנבים הם חיות חברתיות מאוד וחיים בטבע בלהקות של עשרות פריטים. לכן זה מאוד נפוץ שארנבים מרגישים בודדים, במיוחד אם הם בכלוב (לא מגדלים ארנבים בכלוב), או שהם רוב היום בסביבת המחיה שלהם ללא מגע או קשר אם אנשים.  ארנבים בודדים יפגינו מספר דפוסי התנהגות שידגישו לכם שהם בודדים. אם לא תדעו לקרוא את הסימנים הללו יתכן שתחשבו שלארנב שלכם יש בעיות התנהגות, אבל אם תבינו שהוא בודד, ותפתרו לו את בעיית הבדידות, הסימנים יעלמו.

ארנבים יכולים להסתדר מצויין ללא בני מינם כל עוד הם מקבלים מספיק חברה מבני אדם, כלומר מכם או מבני משפחתכם. אבל אם הארנב שלכם מפגין סימני בדידות יש שתי דרכים עיקריות לגרום לארנב שלכם לא להרגיש בודד. הראשונה היא לבלות איתו יותר זמן במשחק ופשוט לתת לו לשהות במחיצתכם. הדרך השניה היא להביא עוד ארנבון הביתה. אם עושים זאת יש להבין איך גורמים לשני ארנבים להסתדר זה עם זה. ובכן, הבה נמנה את הסימנים שהארנב שלכם בודד:

 1. התנהגות שחולבת תשומת לב

אם הארנבון שלכם ירגיש בדידות הוא יתנהג בצורה שתכריח אתכם לתת לו תשומת לב בדומה לילדים קטנים או תינוקות. הרבה מדפוסי ההתנהגות הזו הם מעצבנים ואפילו הרסניים ולרוב אתם תחשבו שהארנב שלכם פשוט מתנקל לכם, אבל האמת היא שהוא פשוט רוצה את תשומת הלב שלכם. למשל:

מבצעים יומיים מוצרים לארנבים
 • רקיעה ברגליים האחוריות, מה שיוצר רעש חזק ומשיח דעת.
 • הם יתקרבו אליכם ויתנו לכם ביסים קטנים
 • יחפרו עליכם
 • חפירה על השטיח
 • שלל דברים קטנים שהם יעשו שיכריחו אתכם לתת להם יחס
 1. הרס הבית

הרס הבית, וכל דבר שבצעם יגרום לכם לבוא לארנבון שלכם ולעצור אותו יהפכו מהר מאוד לתחביב של כל ארנב בודד. הארנב שלכם ילמד מהר מאוד לעשות נזקים בשביל לקבל את תשומת הלב שהוא זקוק לה. יהיה יותר מדוייק לאמר שהרס הבית ינבע גם משעמום או חרדה, אבל שיעמום וחרדה אצל ארנבים בדרך כלל נובעים מצרכים חברתיים שלהם שלא באים על סיפוק – משמע בדידות. בלי שום קשר מאוד מומלץ למגן את הבית מפני נזקים בשביל למנוע מהארנב לעשות נזקים, מכיוון שהם תמיד יעשו נזקים לא משנה כמה ננסה למנוע מהם. הרס אובססיבי הוא דבר שונה שנובע מבדידות.

 1. אפטיות או דיכאון

כן, ארנבים בודדים, ממש כמו אנשים נוטים לדיכאון. ארנב בדיכאון יהיה אפטי, עצלן, לא זז יותר מדי, לא יחפש תשומת לב מכם כלל וכדומה. סימני דיכאון אצל ארנבים לא שונים בהרבה מסימנים אלה אצל אנשים. ארנבים נוטים לאבד את הסקרנות שלהם כאשר הם מזדקנים, אז אין מה לדאוג אם הארנב שלכם נהיה יותר עצל ככל שהוא מתבגר. שינוי חד בהתנהגות, או יותר הגזמה של דפוסי התנהגות אלה הם אכן מקור לדאגה.

 1. התנהגות אגרסיבית ללא כל התראה

אם הארנב שלכם מתפרץ עליכם ועל כל מי שמתקרב אליו ללא כל הסבר או התגרות יתכן מאוד שזה נובע מדיכאון או שיעמום. ממש כמו אנשים, ארנב לא שמח עלול להיות אגרסיבי יותר. כמו כן אם הארנב שלכם היה שמח וחברותי ופתאום הוא נהיה אלים זה גם יכול לנבוע ממחלה (מומלץ לקרוא על סימנים שהארנב חולה), או שהארנב שלכם הגיע לבגרות מינית והגיע הזמן לסרס אותו.

 1. טיפוח יתר

ארנבים כל הזמן מטפחים את עצמם. אז מה הכוונה בטיפוח יתר? טיפוח שגורם לנשירת יתר של הפרווה, התקרחות ואפילו תלישת פרווה. ארנבים נוטים לנחם את עצמם כאשר הם בודדים על ידי טיפוח, לכן יש לשים לב לדפוס התנהגות זה.

 1. אובדן תיאבון

כשלעצמו אובדן תיאבון יכול להיות סממן של מחלה או בעיה רפואית. אולם בשילוב של שאר הסימנים שכתבנו עליהם, אובדן תיאבון הוא סיגנל שיצביע על דיכאון ובדידות אצל הארנב שלכם. ארנבים בדרך כלל מתרגשים כאשר הם מקבלים אוכל – הם חיה דיי גרגרנית ויתרגשו לא רק אם תתנו להם חטיפים, אלא גם כופתיות, ואפילו חציר. הכופתיות של הבוקר הן בדרך כלל מה שגורם להם להתרגשות הרבה ביותר. אם אתם שמים לב שהם לא אוכלים יותר מדי בבוקר, ולא מראים התרגשות, יתכן מאוד שיש להם בעיה.

בדידות בקרב ארנבים – מחשבות אחרונות

ארנבים הן חיות מאוד חברתיות ובדידות מזיקה להם מאוד. מחקרים מראים שארנבים בודדים חיים פחות. אם הארנב שלכם יהיה בודד הוא יפגין מספר סימנים שתוכלו לזהות בשביל להבין שזו הבעיה שלו. תוכלו להפיג את בדידותו בעזרת משחק והרבה יותר מגע איתו, ועל ידי לתת לו להסתובב חופשי ליידכם במהלך היום. דרך נוספת תהיה להביא עוד ארנב, ומכיוון שלעיתים ארנבים לא מצליחים להחבר עם ארנבים חדשים, אפילו חיית מחמד אחרת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


סל הקניות