כל מה שצריך לדעת על ארנבים
תרומה לארנבים
תרומה להצלת כלבים וחתולים
קוניפיק לארנבים
כופתיות ביהפר
משחקים לארנבים
תרומה לארנבים
תרומה להצלת כלבים וחתולים
קוניפיק לארנבים
כופתיות ביהפר
משחקים לארנבים
previous arrow
next arrow
אוגר

האם ארנבים, שרקנים ואוגרים יכולים לחיות ביחד?

למרות ששלושת החיות הללו נראות דומות – מכרסמים חמודים ופרוותיים (דרך אגב ארנבים הם לא מכרסמים), לשלושתם התנהגויות מאוד שונות עליהן נרחיב בגוף המאמר. לכן אתם צפויים להיתקל בבעיות עם תנסו לשלב את סביבת המחיה של שלושת החיות הללו ולשים אותן באותו הכלוב, ולכן מומלץ מאוד להימנע מכך. כמו כן נדגיש שוב ושוב שארנבים לא מגדלים בכלובים, למרות שאוגרים ושרקנים אפשר שכן. 

ארנבים ואוגרים באותו הכלוב

באופן כללי לא שמים אוגרים וארנבים באותו הכלוב. ארנבים הם חיות חברתיות לעומת אוגרים שהם חיות שנוטות להתבודד. למרות גודלם הקטן אוגרים הם חיות מאוד טריטוריאליות ולא יהססו לתקוף אפילו ארנב גדול מהם. כמו כן, ארנבים ערים במהלך היום ופעילים בשעות הבוקר המוקדמות ובשעות הערב. אוגרים לעומתם הם חיות לילה ולוח הזמנים שלהם פשוט לא משתלב, והם יפריעו זה לזה. כמו כן, ארנב לא מגדלים בכלוב, ואוגר ירגיש הרבה יותר בנוח בתוך כלוב. 

אוגר

האם שרקנים וארנבים יכולים להיות יחד באותו הכלוב?

גם שרקנים וארנבים לא ממש מתאימים לחיות יחד באותה סביבת המחיה. ארנבים גדולים הרבה יותר משרקנים ולא מתאימים לחיים בכלובים. כמו כן הם עשויים לפגוע בשרקנים בשל היתרון הגופני שלהם, או אפילו לגרום להם ללחץ מתמשך שיפגע משמעותית בשמחת החיים של השרקן. כמו כן, התזונה של שרקנים שונה מעט – כופתיות אחרות, שרקנים זקוקים ליותר ויטמין C שלא נחוץ לארנבים, וכדומה. יתרה מכך, ארנבים יכולים להפיץ בקטריה שגורמת לדלקת ריאות אצל שרקנים.

מבצעים יומיים מוצרים לארנבים

אולם לעיתים שרקנים וארנבים מפתחים קשר חברי, ואז כן, עדיף לשמור אותם ביחד בשביל שיהיו שמחים. אבל אם אתם מתכוונים לעשות זאת יש לשמור על כמה כללים. חובה לסרס את הארנב – שלא ינסה להזדווג עם השרקן כי זה יכול לעשות לו נזק אמיתי. כמו כן תדאגו להאכיל את השרקן והארנב בנפרד. כמו כן תצטרכו לספק לשרקן מחסה שהארנב לא יכול להיכנס לתוכו, והוא יכול להסתתר.

ארנב

האם שרקנים ואוגרים יכולים לחיות יחד

גם כאן התשובה היא לא. הסיבות הן דומות לאלה של למה לא לשכן ארנב ואוגר יחדיו. שרקנים הן חיות חברתיות אבל אוגרים לא. כמו כן אוגרים הם הרבה יותר אגרסיבים ובהחלט עשויים לתקוף שרקנים אם הם מרגישים מאויימים או שפולשים להם לטריטוריה.

שרקן

מחשבות אחרונות

לא שומרים אוגרים, ארנבים ושרקנים יחד באותו הכלוב, אבל תמיד יש יוצאי דופן. אלא אם כן אתם ממש רוצים לנסות, עדיף שלשמור ארנבים עם ארנבים, שרקנים עם שרקנים ואוגרים עם אוגרים. אוגרים לא יסתדרו עם חיות אחרות ואפילו לא עם בני מינם, והם צריכים כלוב משלהם, אבל שרקנים וארנבים הם חיות סוציאליות. ישנם הרבה מקרים שהם כן מסתדרים זה עם זה, ועיקר האתגר שלכם יהיה להקפיד שכל אחד מקבל את התזונה המיועדת לו.

9 מחשבות על “האם ארנבים, שרקנים ואוגרים יכולים לחיות ביחד?”

  1. אני לא יודעת כמה זה משנה אבל אצלנו הארנב הגיע אחרי השרקנים .. ארנב היא חיה יותר טריטוריאלית לפי מה שהבנתי אז אולי עדיף שפחות ירגיש בעלות על מקום לפני שהשרקן מגיע

    1. נשמע שהם לא מסתדרים אחד עם השני.
      צריך להפריד ביניהם ולבצע תהליך בונדינג עד שהם לא תוקפים אחד את השני.

    1. כן, ארנבים יכולים לתקוף אוגרים ולעשות להם נזק רב עקב הפרשי הגודל. אולי הארנב שלך לא יתקוף, את האוגר אבל אוגרים כעיקרון הם חיות סוליטריות, ולא אוהבים חברה. זה יהיה ניסיון מיותר לדעתינו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


סל הקניות