איך לחנך ארנב לצרכים? – אילוף ארנבים

 ארנבון הוא חיה מאוד חכמה ובניגוד לציפיות של רוב האנשים (המון אנשים שואלים אותי), ארנב יכול להיות מחונך לצרכים בתוך ימים ספורים.

מכיוון שבטבע ארנבים בד"כ עושים צרכים בנקודה ספציפית במחילה ("השירותים"), דיי קל לאמן אותם ובתוך ימים ספורים להיפתר מבעיית הצרכים המפוזרים בבית, יש לקחת בחשבון שארנבון תינוק הוא עדיין תינוק ולכן יכול להיות שייקח גם כמה שבועות לחנך אותו.

אם תשקיעו ממש בחינוך הארנב, אולי תוכלו לגרום לו אפילו לנקות אחריו כמו שאפשר לראות בסרטון הבא

אבל לא נכנסתם למאמר הזה לסיפורי פיות, אלא ללמוד על גידול ארנבים ואיך לחנך אותם לצרכים אז בואו נקפוץ ישר למטרה.

קיבעו מרחב מחיה לגידול הארנב

כל אחד אוהב לדעת את מקומו בעולם, וגם הארנבון שלכם ירצה לדעת איפה מצופה ממנו לאכול, ולעשות צרכים, ואיפה מותר להסתובב, ואיפה אסור. ארנב היא חיה פעלתנית למדיי ולכן כלוב לא מתאים לגידול ארנבים מאושרים.

ברגע שהבאתם את הארנב לבית החדש שלו, סמנו לו איזור מסויים לצרכים, קחו את תחתית הכלוב, או כל קופסא אחרת שתוכלו לנקות ומלאו אותה בCATS BEST, שבבי עץ שסופגים את הריח והשתן. אם רוצים אפשר לגדר עם גדר גורים את האיזור. מרגע זה כל פעם שהארנב עושה קקי יש להרים את החתיכות ולהעבירן לתוך הארגז, על ידי כך נאמר לארנב שאנו מצפים ממנו לעשות צרכים במקום הזה.

סרסו או עקרו את הארנבון שלכם

אם הבאתם ארנבת דעו שנקבות בסיכון של מעל 75% בקבלת סרטן הרחם מעל גיל 4, ואם תרצו להאריך את חייהן תוכלו לעשות זאת בקלות על ידי ניתוח זה, הבונוס של הניתוח שהוא גם עוזר לנקבות להפסיק לסמן טריטוריה, ובגדול להיות פחות אגרסיביות.

אם לא הצלחתם לחנך את הארנבת לצרכים לפני העיקור, יש סיכוי גדול שאחרי הניתוח תצליחו לעמוד במשימה.

לזכרים אומנם אין סכנה מוחשית כמו לנקבות, אך סירוס הארנב יבטיח שהוא לא יחפש "סקס" בכל רגע וכך נוכל לגדל ארנב מאושר יותר בבית שלנו.

ארנב אוכל כופתיות

Share:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *