משחקים לארנבים – צעצועים לארנבים

ארנבים הם אומנם חיית בית מבויתת, אך אין ספק שיש שוני אדיר בין צעצועים לארנבים, וצעצועים לכלבים או חיות בית אחרות. ישנם משחקים שארנבים אוהבים לשחק שלא כוללים צעצועים כלל, או לחילופין צעוצעים פשוטים שניתנים להכנה בבית. אחת הסיבות הטובות ביותר לספק צעצועים לארנבים שלכם היא כדי למנוע את הרס הרהיטים בבית, אני ממליץ לכם גם לקרוא את המאמר בנושא הזה אם לא קראתם עדיין.

ארנבים פעילים בעיקר בערב ולפנות בוקר, במשך היום רובם ירצו לישון ולכן כדאי לסנכרן את שעות המשחק איתם לשעות הערב.
כשארנבים משחקים הם נוטים להבעות שמחה שיכללו ריצה הלוך וחזור, ריצה במעגלים, ריצה וקפיצה, וקפיצה במקום תוך כדי טוויסט באוויר (נקרא גם בינקי).
ארנב רגוע מאוד ומרגיש בטוח ישכב על הצד ('פלופ') או ישכב על הבטן וימתח את הרגליים אחורנית.
בשעות היום, כאמור, הארנב יכול להיות מאוד לא פעיל. להתחבא במקום אהוב כמו מתחת לספה, מתחת למיטה, בין ראש המיטה לקיר (שעתיים עד שמצאתי אותו, איך הוא נדחף לשם?!) ולא לצאת.
הספה מועדת לפורענות כיוון שאם התחתית שלה לא קשה הארנב יכול לחפור שם ולהיכנס לתוך מבנה הספה ולעשות שם מה שארנבים עושים – פיפי וקקי.
משחקים לארנבים כוללים משחק וחקירה של מרחב המשחקים, מלאו את המרחב שלהם בבתים (אפשר מקרטונים), מנהרות, שרפרפים נמוכים לטיפוס, כריות, שטיחים, בובות,
וצעצועים לכרסום (ענפים ואצטרובלים). אפשר למצוא צעצועים להזמנה באינטרנט על ידי חיפוש "צעצועים לארנבים", בקרוב מאוד נכניס צעצועים למכירה באתר. מכיוון ששמעתי על זה כבר בעבר, חייה קטנה יותר כמו אוגר, היא אינה צעצוע, ואין לתת לארנב שלכם להסתובב עם אוגרים, לא בטוח שהם יאהבו אחד את השני.

כדאי לגוון כל תקופה עם צעצוע חדש ולא לתת את כל הצעצועים בבת אחת שהארנב לא ימאס בהם.

אתן כמה דוגמאות משחקים לארנבים שאפשר לבנות בעצמכם, שימו לב שיש המון מדריכים, ואפשר גם להיות יצירתיים לבד, לדוגמא יש בחור שבנה לארנב שלו את הטירה ממשחקי הכס, ובתוך הטירה הוא דאג אפילו לצעצועים לארנבים כמו "כס המלכות" כשבמקום חרבות, בנוי מקליפות גזר.

אפשר להכין צעצועים לארנבים, בעיקר מגלילי נייר טואלט גזורים בצורות שונות בשילוב של חציר או אספסת.ארנב ארנבים אוהבים לחפור וכדאי לאפשר להם זאת ולארגן להם ארגז חפירה. ארגז חפירה יהיה כל ארגז מספיק גדול ועמוק, ממלאים אותו בגלילי נייר טואלט, ניירות גרוסים, ענפים, ניירות מגולגלים ועו

ד. אפשר להחביא בארגז החפירה מזון אהוב על הארנב (כמו כופתיות) כדי לעודד אותו לחפור ולחפש.

צעצועים לארנבים שניתן להכין בקלות יכולים להיות גם גליל נייר טואלט סגור עם חציר או כופתיות בפנים, זה יתן לארנב תמריץ לחפור ולכרסם את הגליל עד הגעה לפרס האהוב עליו מכל – אוכל !

בקרוב אוסיף גם המלצות לקניית צעצועים כמו תעלות, משחקים לכרסום וצעצועים שונים.

ארנב

 

 

Share:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *