כל מה שצריך לדעת על ארנבים
תרומה לארנבים
תרומה להצלת כלבים וחתולים
קוניפיק לארנבים
משחקים לארנבים
תרומה לארנבים
תרומה להצלת כלבים וחתולים
קוניפיק לארנבים
משחקים לארנבים
previous arrow
next arrow
ארנב או צ'ינצ'ילה

ארנב או צ’ינצ’ילה – מה עדיף?

איזה חיה כדאי לכם לאמץ – צ'ינצ'ילה או ארנב? שתי חיות המחמד הללו מאוד חמודות – אבל מי מהן יותר מתכרבלת, נוחה לגידול, וזולה? במאמר זה ננסה לתת לכם את התשובה הטובה ביותר לשאלה לא פשוטה זו. הבא נתחיל בהשוואה, אבל לא לפני ספויילר – יש דברים שארנבים עדיפים בהם על צ'ינצ'ילות, ויש דברים שצ'ינצ'ילות עדיפות בהם על ארנבים.

סתם בשביל להבהיר, ארנבים וצ'ינצ'ילות הן חיות שונות שאינן קשורות זו לזו. יש שני סוגים של צ'ינצ'ילות, ועשרות סוגי ארנבים ואף ארנב לא קשור לאף צ'ינצ'ילה (כולל ארנב שנקרא ארנב צ'ינצ'ילה). הם אולי זזים באופן דומה, ויש להם סממנים דומים, אך יהיה קל להבדיל בינהם. יש הרבה דברים שהם דומים בהם מאוד גם מבחינת הגידול, אך הם עדיין לא אותה החיה.

מה יותר קשה לגדל? צ'ינצ'ילה או ארנב?

שניהם דורשים פחות או יותר את אותה תשומת הלב והזמן. שתיה החיות צורכות בעיקר חציר, והן צריכות שתי כפות של כופתיות בוקר וערב. אף על פי כן, צ'ינצ'ילות רגישות יותר במה שמותר להן לאכול לעומת ארנבים, ואנחנו ממליצים לכם לקרוא את המדריכים שכתבנו על מה צ'ינצ'ילות אוכלות, ומה ארנבים אוכלים.

מבצעים יומיים מוצרים לארנבים

שתי החיות לא מתאימות לגידול בכלוב, אלא צריכות להסתובב חופשי בבית כל עוד הבעלים שלהם שם. את שתי החיות עדיף לגדל באיזור מחייה תחום (בדרך כלל באמצעות גדר גורים), אבל צ'ינצ'ילות מסתדרות יותר טוב בכלוב (בגודל מתאים כמובן) מכיוון שהן מטפסות יותר טוב וצריכות כלוב עם כמה מפלסים, מה שמגדיל את שטח הפנים.

שתי החיות לא זקוקות לטיפול וטרינרי אלא אם כן הן חולות, ואין אחת שיש לה נטיה לחלות יותר על פני השניה. אפשר בוודאות לומר שהטיפול בשתיהן הוא דומה מאוד ולא קשה לגדל אחת על פני השניה. לכן קושי הגידול לא אמור להשפיע על ההחלטה שלכם.

מה יותר זול ארנבון או צ'ינצ'ילה?

מכיוון שהטיפול בהן דומה מאוד, באופן שוטף ההוצאות יהיו דומות. למרות זאת יש שני גורמים שיגרמו לארנבים להיות זולים יותר על פני צ'ינצ'ילות. הראשון הוא שכלוב של צ'ינצ'ילות עולה בדרך כלל יותר מגדר גורים – שנחוצה לגידול ארנבים. הגורם השני הוא שארנבים יותר נפוצים ולכן יותר קל וזול לקנות ארנב מאשר צ'ינצ'ילה ברוב המקרים. חול לצ'ינצ'ילות שהן זקוקות לו לרחצה הוא הוצאה נוספת שלא נחוצה לארנבים.

מי חי יותר זמן?

כאן לצ'ינצ'ילות יש יתרון ברור על ארנבים. ארנבים חיים עד בערך גיל עשר, אבל ארנב בגיל 6 כבר יחשב ארנב זקן. לעומת זאת צ'ינצ'ילות יכולות לחיות עד גיל 20 – הן מכרסם המחמד שחי הכי הרבה שנים. הארנב המבוגר ביותר חי עד גיל 18, ואילו הצ'ינצ'ילה המבוגרת ביותר חיה עד גיל 27.

למי יש פרווה רכה יותר?

גם כאן צ'ינצ'ילה היא המנצחת הברורה – יש לה צפיפות פרווה גבוהה יותר מאשר לכל חיה שאתם יכולים לחשוב עליה (חוץ מלוטרות – שלא יצא לכם לאמץ בקרוב). כמו כן צ'ינצ'ילות יותר טובות בטיפוח עצמי וניקיון, מה גם שאמבטיות החול שהן עושות גורמות לפרוותם להיות הרבה יותר נקיה ורכה.

איזה חיה יותר אוהבת שמרימים אותה ולהתכרבל?

לשתי החיות גוף שברירי ועדין ולשתיהן יש אינסטינקט להתנגד או לא לאהוב שמרימים אותן, מכיוון שהן חיות נטרפות. למרות זאת את שתיהן אפשר לאלף לקבל כירבולים והרמות ידיים, וזה עניין של זמן, אימון, אופי של החיה עצמה, וכדומה. אין פה העדפה או הבדל משמעותי בין שתי החיות המופלאות הללו.

איזה חיה חברותית יותר – ארנב או צ'ינצ'ילה?

שתי החיות הן חיות חברתיות מטבען. אולם צ'ינצ'ילות רגילות לחיות בלהקות גדולות יותר והן חברותיות יותר כלפי צ'ינצ'ילות אחרות. בונדינג בין ארנבים יהיה קשה יותר, ויש חשיבות גדולה למין הארנב בהצלחת החיברות. לכן אם אתם רוצים מספר פרטים, יהיה עדיף לאמץ צ'ינצ'ילות שהן קלות יותר לחברות. דעו לכם שגידול של צ'ינצ'ילות וארנבים יחד זה דבר מאוד קשה, וחובה לתת לכל חיה איזור מחיה משלה, אבל ברוב המקרים עדיף שלא לגדל אותן ביחד מכיוון שהן יריבו. ארנבים בדרך כלל גדולים יותר, וצ'ינצ'ילות יפחדו מהם.

מחשבות אחרונות

אין באמת חיה עדיפה, אלא מה שאתם חושבים שהכי מתאים לכם. גידול של שתי החיות דומה ולכן אין קושי מסויים בלגדל אחת על פני השניה. כדאי שבשני המקרים תחקרו מה מצריך מכם גידול של ארנב או צ'ינצ'ילה בשביל להבין אם אתם מוכנים לכך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


סל הקניות