כל מה שצריך לדעת על ארנבים
תרומה לארנבים
תרומה להצלת כלבים וחתולים
קוניפיק לארנבים
משחקים לארנבים
תרומה לארנבים
תרומה להצלת כלבים וחתולים
קוניפיק לארנבים
משחקים לארנבים
previous arrow
next arrow
כמה זמן מבלים עם ארנב

כמה זמן אתם מבלים עם הארנבון שלכם?

מכיוון שהנטייה של ארנבים היא לפחד מאנשים, במיוחד מאנשים חדשים (כולל מאיתנו הבעלים שלהם בהנחה ואימצתם ארנב חדש), לרוב יש נטיה לחשוב שארנבים אוהבים להתבודד. האמת היא שברגע שהארנב שלכם יקשר אליכם, הוא ירצה לבלות איתכם, ובדידות יכולה ממש להזיק לו. שעה ביום זה המינימום שאתם צריכים לבלות עם הארנבון שלכם, ואידאלית בין 3-5 שעות ביום. אין הכוונה שתצטרכו לתת לו את תשומת הלב שלכם למשך זמן ממושך שכזה, אלא שהוא יהיה לידכם ושתהיו זמינים לארנבון שלכם אם הוא רוצה לקבל יחס.

ארנבים בכלל וארנבי מחמד בכלל הם חיות מאוד חברתיות. בדידות תוביל לדיכאון, ודיכאון יכול להוביל לשלל בעיות רפואיות ואפילו למוות. אולי סיבת המוות הרשמית לא תהיה בדידות, אלא חרדה, התקף לב, או בעיות אחרות שהגורם העיקרי שלהן הוא בדידות. לכן, קחו את הזמן ובלו אותו עם הארנב שלכם.

כמה זמן צריך לבלות עם הארנב שלי?

זו שאלה מצויינת שהתשובה עליה פשוטה. לפחות שעה ביום! למרות שזהו המינימום ההכרחי, אין הכוונה היא שזה משך הזמן האידאלי. אנחנו תמיד מעודדים גידול חופשי או חצי חופשי של ארנבים. כלומר, אין להתייחס לארנב כחיית כלוב (כמו אוגרים וגרבילים) אלא כחיית לוויה, כזו ששוהה בחברתכם במהלך היום.

מבצעים יומיים מוצרים לארנבים

כאשר הארנב שלכם יסתובב וישהה במחיצתכם הוא יקבל מספיק יחס וחברה גם בלי שתעשו כלום. כמובן כדאי שתשחקו איתו קצת מהזמן אבל אם תתייחסו אילו כחיית לוויה הוא כבר יבקש מכם לשחק איתו כאשר יהיה לו נוח ויתחשק לו. זוהי הדרך האידאלית לגדל ארנבונים וליצור איתם קשר עמוק.

לכמה זמן אפשר להשאיר ארנב לבד?

ארנבים יסתדרו יפה מאוד אם תשאירו אותם כ-8 עד 10 שעות לבדם. זה נכון במיוחד אם תעשו זאת בשעות הבוקר עד הערב, כלומר השעות ה”רגילות” שבהם אנשים הולכים לעבודה. ארנבים פעילים בשעות הבוקר המוקדמות מאוד, ובשעות הערב והלילה ולכן בם ישנו רוב היום גם ככה ולא תחסרו להם.

אולם, אם תשאירו אותם בגפם למשך 12 שעות ויותר הארנב שלכם יתחיל להרגיש בדידות ושיעמום. זה כמובן תלוי באופי הארנב אבל נכון לרוב הארנבים אם לא לכולם. בשום אופן אין להשאיר את הארנב שלכם ליותר מ-24 שעות לבדו מכיוון שכבר קיימת סכנת מוות מיידית שכתוצאה מדיכאון או חרדה, צום ועוד.

טיפים למיקסום הזמן שאתם מבלים עם הארנבון שלכם

  • בלו עם הארנב שלכם בשעות הבוקר המוקדמות והערב – אלה שעות הפעילות הרגילות של ארנבים
  • תנו לארנב שלכם לגשת אליכם – כאשר אתם צופים בטלויזה, קוראים ספר וכדומה, ואז שחקו איתו
  • שבו על הרצפה – כאשר אתם עושים את מה שאתם עושים גם ככה. הארנב ירגיש אתכם יותר בנוח
  • תנו לארנב שלכם חטיפים – אל תגזימו, אבל כך תרגילו את הארנב שלכם שאתם חברים שלו
  • שמרו על ווליום נמוך – ארנבים מפחדים מרעשים חזקים, שימרו על שקט יחסי ותישארו רגועים
  • שחקו עם הארנב שלכם – משחקים פשוטים כמו במאמר שכתבנו על ארנבים שלא אוהבים משחקים יהיו מעולים
  • תאלפו את הארנב שלכם – אילוף מפתח את יצר הסקרנות של הארנב ומכניס עניין לחייו. קיראו עוד בעמוד המיועד שלנו לאילוף ארנבים
  • תלטפו את הארנב שלכם – רוב הארנבים אוהבים ליטופים כאשר הם הגיעו לשלב שהם בוטחים בכם

איך יודעים אם הארנב שלכם צריך יותר תשומת לב או יחס – איך יודעים שארנב משועמם?

אם הארנב שלכם משועמם הוא יפתח דפוסי התנהגות שיגידו לכם שזה המצב. אם הארנב שלכם סגור בתוך כלוב (אנחנו מגנים בכל תוקף גידול של ארנבים בתוך כלובים) הוא עשוי ללעוס את הסורגים. רקיעה ברגליים וחפירה אובססיבית במקומות שהארנב לא אמור לחפור בהם הם סממנים מובהקים של שיעמום. כמו כן טיפוח יתר זה גם סימן שהארנב שלכם משועמם. אם הארנב שלכם משועמם אתם צריכים לתת לו יותר יחס.

איך תדעו שהארנב שלכם מבקש יחס מכם? אם הוא מתחנן אליכם, כלומר עומד על רגליו האחוריות ומגרד את הרגל שלכם, או כל איבר אחר שהוא מגיע אליו, הוא רוצה יחס. כמו כן, אם הוא עושה יותר מדי נזקים בבית (ארנבים תמיד יעשו נזק מסויים בבית), הוא כנראה רוצה יחס מכם. הם יודעים שאתם תרוצו אליהם ברגע שהם יתחילו לכרסם את המשקופים.

אם אתם חושבים שאין לכם מספיק זמן לבלות עם הארנב שלכם, אנחנו ממליצים לכם לשקול לאמץ עוד ארנבון. אימוץ של ארנבון נוסף יפיג את השיעמום של הארנב שלכם. חשוב לעשות זאת בדרך נכונה ולכן ממליצים לכם לקרוא את המדריך שלנו לבונדינג בין ארנבים. כמו כן, לשים לארנב מוזיקה רגועה שהוא אוהב או לפתוח את הטלויזה או הרדיו בווליום נמוך יכולה לעזור לו להרגיש פחות בודד.

איך יודעים שארנב בדיכאון?

אלה הסימנים הנפוצים שארנב בדיכאון: הארנב לועס את סורגי גדר הגורים, הוא אפאטי, תולש פרווה או מתפח את עצמו יתר על המידה, הוא הולך הלוך חזור למשך זמן, הוא לא מחפש תשומת לב, מחסור באנרגיה וסקרנות, שתייה מרובה, חוסר תיאבון, ופעילות הרסנית.

האם הארנב שלי מרגיש בודד?

סימן אחד יהיה כירסום יתר, של שטיחים, רהיטים, דלתות או של הצעצועים שלהם. סימן אחר יהיה ניסיון יתר לקבלת תשומת לב מכם כמו נשיכות קלות, נגיחות קלות, או ניסיון לחפור עליכם. אם אתה מזהים את אחד הסימנים או את שניהם ביחד, יתכן מאוד שהארנב שלכם בודד.

האם ארנב שגדל לבד ירגיש בודד?

ארנבים הם חיות חברתיות ולכן הם זקוקים לחברה. אין זה הכרח שהחברה תהיה ארנב נוסף והיא לגמרי יכולה להיות חברת הבעלים שלו, בת/בן אנוש, ובמקרים יותר נדירים חיית מחמד אחרת. אולם פיתרון אידאלי כאשר אין לכם מספיק זמן בשביל לבלות עם הארנב שלכם יהיה לצרף לו עוד ארנבת או ארנב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


סל הקניות