כל מה שצריך לדעת על ארנבים
תרומה לארנבים
תרומה להצלת כלבים וחתולים
קוניפיק לארנבים
משחקים לארנבים
תרומה לארנבים
תרומה להצלת כלבים וחתולים
קוניפיק לארנבים
משחקים לארנבים
previous arrow
next arrow
אילוף צ'ינצ'ילות

אילוף צ’ינצ’ילות

צ'ינצ'ילות נוטים להיות בעלי חיים אנרגטיים מאוד, אבל אם אתם סבלניים מספיק כדי לאמן אחד, תגלו שהם חיות מחמד נהדרות. לא תוכלו לאמן צ'ינצ'ילה כמו שאתם מאלפים כלב, אבל תוכלו ללמד את הצ'ינצ'ילה שלכם משימות בסיסיות כמו טיפוס לתוך היד, ושימוש בארגז חול, ועוד כמה טריקים נחמדים.

איך לאלף את הצ'ינצ'ילה לבוא כשקוראים לה

בחרו את החטיפים המתאימים. חטיפים הם מה שיעשה או ישבור את תרגיל האימון הזה. תצטכו למצוא חטיף שהצ'ינצ'ילה שלכם מגיבה אליו היטב, מה שעשוי לדרוש ניסוי וטעייה. אתם יכולים להשתמש בחטיפים שנרכשו בחנות המיועדים במיוחד לצ'ינצ'ילות, או שאתם יכולים להשתמש במזונות ביתיים בטוחים לצ'ינצ'ילות כמו צימוקים.

הגבילו כמה חטיפים אתם נותנים לצ'ינצ'ילה שלכם בכל יום. כמה חטיפים הם בסדר, אבל יותר מדי יכול להוביל לעלייה במשקל, עששת ובעיות בריאות אחרות.

מבצעים יומיים מוצרים לארנבים

אם אתם לא בטוחים בכמות החטיפים שאפשר לתת, התייעצו עם ווטרינר או עם מישהו שמבין בגידול צ'ינצ'ילות. סביר להניח שהווטרינר שלכם או מומחה אחר, יקחו בחשבון את הגודל והמשקל של חיית המחמד שלכם

תנו חטיף לצ'ינצ'ילה שלכם, הצ'ינצ'ילה שלכם לא תבוא בריצה כמו כלב, אבל עם קצת סבלנות, צ'ינצ'ילת המחמד שלכם תבוא אליכם ותטפס עליכם בתגובה לחטיף. עם זאת, הצ'ינצ'ילה שלכם תצטרך להרגיש בטוחה ונוחה סביבכם לפני שתוכלו להתקדם לרמה זו של אימון, מה שעשוי לקחת זמן וסבלנות.

החזיקו את החטיף ביד אחת והניחו את ידכם הפתוחה השנייה כשכף ידכם פונה כלפי מעלה. היד הפתוחה שלכם אמורה לשמש כמדרגה עבורה הצ'ינצ'ילה שלכם כדי לטפס עליכם ולקבל את הפינוק.

בשלב הבא, תוכלו לנסות אותו הדבר בלי פינוקים. ברגע שהצ'ינצ'ילה שלכם תלמד לבטוח בכם ותרגיש בנוח לטפס לתוך היד שלכם לחטיף, תוכלו לגרום לה לעלות ליד שלכם גם ללא החטיפים. בהמשך אולי אפילו תוכלו להניח את הצ'ינצ'ילה שלכם על הכתף וללטף אותה, אם כי זה ייקח זמן ותרגול.

חינוך צ'ינצ'ילה לצרכים

שימו לב היכן הצ'ינצ'ילה שלכם משתינה. רוב הצ'ינצ'ילות בוחרות מקום ייעודי בכלוב שלהן להטיל שתן וחוזרות לנקודה זו באופן עקבי. זה יכול להיות ברור מיד, או שזה עשוי לקחת קצת התבוננות לפני שאתם מסיקים היכן חיית המחמד שלך מעדיפה לעשות את צרכיה.
חפשו כתמים רטובים על שבבי העץ או המצעים בתוך הכלוב של הצ'ינצ'ילה שלכם.
אם אינכם מרגישים כתם רטוב, ייתכן שתוכלו להסיק היכן היה שתן על ידי שינויים בצבע או במרקם על המצעים.

הניחו את ארגז החול במקום שבו הצ'ינצ'ילה שלכם משתינה. אם הצ'ינצ'ילה שלכם קבעה את הנקודה הזו כנקודה ייעודית למתן שתן, היא תמשיך להשתמש במיקום זה לא משנה מה מכסה את הנקודה. העברת הקופסה למקום הזה מלמדת את הצ'ינצ'ילה שהיא צריכה להטיל שתן בחול במקום הזה, וברגע שהיא מתרגלת לארגז החול אתם יכולים להעביר את ארגז הצרכים לכל מקום באיזור.

נסו להעביר את הצואה של הצ'ינצ'ילה שלכם לתוך ארגז החול. צ'ינצ'ילות רבות שמשתינות בארגז חול מתקשות ללמוד לעשות שם את כל צרכיהן, אך חלק מהצ'ינצ'ילות יכולות וילמדו להשתמש בארגז החול כדי להעביר את כל הצרכים שלהן. בעזרת איסוף הקקי והפיפי אל ארגז הצרכים.

לעולם אל תנזפו או תענישו את הצ'ינצ'ילה שלכם בזמן שאתם מחנכים אותם להשתמש בארגז החול.
אם הצ'ינצ'ילה שלכם לא לומדת לעשות את צרכיה בארגז החול, זה בסדר.  יש צ'ינצ'ילות שיתקשו יותר ויש כאלו שיתקשו פחות. בכל מקרה עם צ'ינצ'ילות אפשרי להשתמש בחיזוק חיובי, אבל חיזוק שלילי נוטה לגרום ההיפך.

חיבור בין צ'ינצ'ילות

בודדו את הצ'ינצ'ילות במתחמים שונים. שמרו את הצ'ינצ'ילה החדשה שלכם בנפרד מהצ'ינצ'ילות האחרות שלכם עד שהצ'ינצ'ילה החדשה קיבלה אישור בריאות מהווטרינר שלכם. זה יעזור למנוע התפשטות מחלות במקרה ויש. בנוסף, זה ייתן לצ'ינצ'ילה החדשה שלכם זמן להסתגל לבית החדש שלה.

הכירו בין הצ'ינצ'ילות בזהירות. אתם עשויים לחשוב שהצ'ינצ'ילה שלכם מוכנה לפגוש את הצ'ינצ'ילה החדשה. עם זאת, הצגת צ'ינצ'ילה חדשה לצ'ינצ'ילה אחת או יותר הקיימות בביתך היא תהליך מסובך שדורש מכל בעלי החיים המעורבים להיות נינוחים אחד עם השני ולהיפגש בטריטוריה ניטרלית. התחילו על ידי הצבת הכלוב של הצ'ינצ'ילה החדשה במרחק של כמה סנטימטרים מהכלוב שבו נמצאות הצ'ינצ'ילות האחרות שלכם.
הם עשויים להזדקק לכמה ימים כדי להסתגל אחד לנוכחות השני, ועדיף להחזיק אותם בכלובים משלהם במהלך תקופה זו.

הגבילו את האינטראקציות שלהם. כשאתם מפגישים את הצ'ינצ'ילות שלכם פנים אל פנים בפעמים הראשונות, תרצו לפקח עליהן ולוודא שהן מסתדרות. תצטרכו גם להגביל את הזמן שלהם יחד עד שהם מסתגלים זה לזה. הכירו בין הצ'ינצ'ילות שלכם באזור משותף (כמו חדר נפרד או מסדרון) כך שאף אחת מהן לא תיהיה טריטוריאלית. התחילו לתת להם לשחק יחד לא יותר משעה בכל פעם, והגדילו את הזמן הזה בהדרגה עד שחלפו מספר שעות רצופות והם הסתדרו ללא תקלות. חלק מהצ'ינצ'ילות עשויות להסתגל לצ'ינצ'ילות אחרות לאחר מספר ימים, בעוד שצ'ינצ'ילות אחרות עשויות לקחת מספר חודשים. היו סבלניים ונסו להרגיש את המצב עם הצ'ינצ'ילות הספציפיות שלכם לפני שתתנו להם להיות ביחד באותו כלוב. היכרות מהירה ולא מבוקרת עלולה להיגמר בפציעה !

סיכום אילוף צ'ינצ'ילות

ניתן לאלף צ'ינצ'ילות לבוא אליכם כשתרצו, ניתן לחנך אותן לצרכים, ועוד הרבה דברים. אילוף צ'ינצ'ילות דורש סבלנות ולעיתים אפילו סירוס על מנת שהם יהיו רגועים יותר. צ'ינצ'ילה מסורסת יותר קלה לאילוף, ויותר קל לעשות תהליכי חיבור בינו, לבין צ'ינצ'ילות אחרות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


סל הקניות