כל מה שצריך לדעת על ארנבים
תרומה לארנבים
תרומה להצלת כלבים וחתולים
קוניפיק לארנבים
משחקים לארנבים
תרומה לארנבים
תרומה להצלת כלבים וחתולים
קוניפיק לארנבים
משחקים לארנבים
previous arrow
next arrow
איך יודעים שתוכי חולה

אילוף תוכי לעוף ולחזור – תעופה חופשית תוכים

אילוף תוכי לעוף ולחזור אליך דורש סבלנות, עקביות וחיזוק חיובי. להלן כמה שלבים שתוכלו לבצע על מנת לשחרר את התוכי לתעופה חופשית:

  1. צרו סביבה בטוחה: ודאו שהאזור שבו אתם מתכנים לאלף את התוכי שלכם מאובטח וללא סכנות כגון חלונות פתוחים או דלתות. חלל סגור גדול מספיק גם חדר שינה נקי מדברים שיוכלו להפריע לתוכי שלכם לעוף.
  2. צרו אמון: בנו קשר חזק עם התוכי שלכם על ידי בילוי זמן איכות ביחד, הצעת פינוקים ושימוש בחיזוקים חיוביים. זה עוזר לתוכי שלכם להרגיש בנוח ובטוח בסביבתכם.
  3. פקודת: “שלב מעלה”: למדו את התוכי שלכם את הפקודה “מעלה”, שכוללת לגרום לו לעלות על היד שלכם או על המוט. השתמשו ברמז מילולי כמו “מעלה” או “אפ” ותגמלו את התוכי שלכם בפינוק בכל פעם שהוא מציית. שלב זה עוזר לבסס אמון ומעודד את התוכי שלכם להתקרב אליכם ברצון.
  4. אימון זכרון: ברגע שהתוכי שלכם מרגיש בנוח לעמוד על היד שלכם, אתם יכולים להתחיל באימון זכרון. התחילו בחלל קטן ומבוקר והקפידו על מוט או מקל למטרה שאתם רוצים שהתוכי שלכם יטוס אליו וינחת עליו. החזיקו את המוט/מקל ליד התוכי שלכם והשתמשו ברמז מילולי כמו “לעוף” או “בוא”. כאשר התוכי שלכם טס לכיוון המוט, שפקו חיזוק חיובי עם פינוקים כאשר הוא נוחת עליו.
  5. עלייה הדרגתית למרחק ולגובה: ככל שהתוכי שלכם הופך בטוח יותר באימון הזכרון, הגדילו בהדרגה את המרחק ביניכם לבין מוט המטרה. התחילו ממרחקים קצרים והגדילו בהדרגה את אורך הטיסה. בנוסף, אתם יכולים להגדיל בהדרגה את הגובה שבו התוכי שלך עף ונוחת.
  6. אימון בחוץ: ברגע שהתוכי שלכם עף בצורה מהימנה אל מוט היעד בתוך הבית, אתם יכולים להתחיל אימון בחוץ בסביבה מאובטחת ומבוקרת. התחילו עם חלל חיצוני קטן כמו חצר אחורית מגודרת. החילו את אותן הטכניקות כמו באימון הזכרון אך עם האתגר הנוסף של הסחות דעת בחוץ. ודאו שהתוכי שלכם לובש זיהוי מתאים, כגון רצועות רגליים או שבבים, למקרה והוא בטעות עף משם.
  7. תרגול וחיזוק: עקביות היא חיונית לאימון מוצלח. תרגל באופן קבוע אימון היזכרות עם התוכי שלך, הגדל בהדרגה את המרחק והסחות הדעת לאורך זמן. השתמש בטכניקות חיזוק חיוביות כמו פינוקים, שבחים מילוליים וליטופים כדי לתגמל את התוכי שלך על הטיסות והחזרות המוצלחות שלו.
זיכרו כי כל תוכי הוא ייחודי, וקצב התקדמות האימונים עשוי להשתנות. היו סבלניים, שימו לב לרמת הנוחות של התוכי שלכם והתאימו את האימון. אם אתם נתקלים בקשיים או יש לכם חששות, התייעצו עם מומחה או מאלף מקצועי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


סל הקניות